تبلیغات
تازه آباد - روزه داری در هوای گرم از دید احادیث
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

روزه داری در هوای گرم از دید احادیث

 
اما از دیدگاه معنوی نیز روزه تاثیر روحی بسیار مطلوبی بر انسان می گذارد.

 
اینکه شخص از گناهان آزار دهنده فاصله می گیرد و زندگی و روال آن را کاملا پاک و عاری از گناه می بیند موجب ارتقاء روحی می شود زیرا عملا خود را موفق می بیند و بدی را از خود دور می کند.

 
برای پی بردن به این موضوع بد نیست نگاهی بیندازیم به حدیث معروف پیامبر اکرم (ص) که می فرمایند: روزه بگیرید تا صحت و سلامتی خویش را تضمین کنید.

 
همچنین ایشان در جایی دیگر می فرماید: معده مرکز و خانه هر دردی است و پرهیز و اجتناب ( از غذاهای نامناسب و زیاد خوردن ) اساس و راس هر داروی شفا بخش است. 

 
روزه در هوای گرم جهاد است

 
 رسول خدا(ص) روزه در گرما را جهاد می دانند "الصوم فی الحر جهاد" و امام صادق(ع) آن را برترین جهاد معرفی می کند "أَفْضَلُ الْجِهَادِ الصوْمُ فِى الْحَر".

 
و در کتب روایی دیگر نیز احادیث فراوانی در فضیلت روزه داری در هوای گرم آمده است: صادق آل محمد علیه السلام فرمودند: هر کس یک روز را در هوای گرم روزه بگیرد و در اثر گرما تشنه شود خداوند هزار ملک را مامور می کند تا دست نوازش بر صورت او بکشند و او را به خبرهای خوب و بهشت بشارت دهند تا افطار کند و خود خداوند خطاب به او می فرماید: چقدر بوی تو گواراست! ای ملائکه من! شاهد باشید که من او را آمرزیدم.(بحار۹۳/۲۴۷)


:: برچسب‌ها: روزه داری , ملائکه , هوای گرم , حدیث , پیامبر , امام صادق , معده ,
ن : تازه آبادی
ت : دوشنبه 16 مرداد 1391
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.