تبلیغات
تازه آباد - عروج مادر دومین شهید دفاع مقدس در شهرستان ساری:
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

مادر گرامی شهید حسن بخشیان فرح آبادی به ملکوت اعلی پیوست+تصاویر

سرباز شهید حسن بخشیان فرح آبادی که اولین شهید منطقه رودپی و دومین شهید شهرستان ساری است، در دامان مادری پرورش یافت که اولویتی بالاتر از اسلام در الگوی تربیتی او وجود نداشت و شهیدی که شهادت را در افکار نوجوانان و جوانان منطقه رودپی نهادینه کرد، دست پرورده مادری زمردین و آسمانی بنام حاجیه خانم فاطمه(زمرد) معصومی فرح آبادی بود که ساعت ده صبح امروز یکشنبه در شب شهادت حضرت فاطمه(س) و آغاز فاطمیه اول، بر دستان قدرشناسان فرح آبادی از جلوی پاسگاه نیروی انتظامی تا مزار شهیدان تشییع شده و در کنار فرزند دلبندش خواهد آرمید.

حاجیه خانم معصومی فرح آبادی در حالی پسر ارشدش را تقدیم اسلام کرد که در فقر و نداری و بی بضاعتی شهره بود و به شدت به او نیاز داشت، پسر رعنا و خوش قد و قامتی که در اوج فقر و نداری خانواده، در آن شرایط سخت معیشتی که خودش مجبور به کارکردن همزمان با تحصیل و تامین مخارج و هزینه های همه جانبه خویش بود، موفق به اخذ دیپلم شده بود و خانواده آرزوهای زیادی برای او در سر داشتند و در شرایطی که می توانستند برای معافیت کفالت کهولت سنی پدر و ناتوانی جسمی مادر بگیرند، باز هم به خدمت سربازی او رضایت دادند.

شهید حسن بخشیان فرح آبادی، سربازی است که در نامه ها و وصیت نامه اش، یک پاسدار اعتقادی تمام عیار است و به استناد آخرین نامه اش، تاریخ شهادت او هم به ایشان الهام شده بود و با متن های بسیار دلنشین، خانواده ش را آرامش می داد و برای قبول شهادت فرزند برومندشان آماده می کرد.

این مادر آسمانی که از داغ جوان برومندش، ذره ذره ذوب شد، زنی بسیار مومنه، صبور و شکیبا بود و در دامن خویش عزیزان دیگری همانند حاج حجت الله بخشیان فرح آبادی را تربیت کرد که هم اکنون منشاء خدمات و نیکوکاری های متعددند که بطور نمونه هیئت امناهای آرامگاه عمومی، مقابرالشهداء، آشپزخانه مرکزی، سایت اداری و غیره با مسئولیت ایشان به ارائه خدمات ارزشمند مشغول اند.

فرزند دیگرشان حاج عزت الله بخشیان فرح آبادی و نوه های گرامی اش که یکی از آنها مسئولیت بسیج خواهران فرح آباد را بعهده دارد، همه و همه منشاء خدمات تاثیرگذار به مردم و شهروندان فرح آباد و رودپی شمالی اند.

زهی سعادت و توفیق برای مومنه ای که دامن شهید پرور و رزمنده آفرین دارد و آثار وجودی او یکی پس از دیگری، موجب مباهات جامعه اسلامی ما بوده و هستند و یقین داشته باشید که چنین مادرانی در دنیا چشم و چراغ جامعه و در قیامت نیز دارای ذخیره های اخروی اند و توسط شهدایشان شفاعت می شوند.

آخرین دیدار ما ۴۵ روز پیش یعنی در روز ۱۹ بهمن سال گذشته(۱۳۹۱) مصادف با روز افتتاح بخشداری رودپی شمالی در فرح آباد بود که با پیشنهاد اینجانب، مهندس طاهایی استاندار محترم مازندران به اتفاق هیئت همراه پس از افتتاح فاز یک مجتمع زیارتگاهی فرح آباد و زیارت قبور مطهر ۱۴ شهید، به منزل این خانواده شهید رفت و با پدر و مادر کهنسال شهید بخشیان فرح آبادی ملاقات و موجبات مسرت آنها را فراهم نمود.

خداوند روح شریف این مرحومه خلد آشیان و جنت مکان شادروان حاجیه خانم فاطمه معصومی فرح آبادی را با سرور زنان دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) محشور فرماید.

اینجانب که از نزدیک با این خانواده و شخص مادر آسمانی مانوس بوده ام، روز گذشته در پزشکی قانونی که با بازماندگان ایشان صحبت می کردم با یادآوری خاطرات متعدد، این عروج ناگهانی را غیرقابل باور دانسته و ثلمه ای عاطفی برای خود و دیگر محبان ایشان تلقی می کردم.

علیهذا ضمن عرض تسلیت و تعزیت به بازماندگان ایشان، از خداوند بزرگ برای این مادر زمردین، توفیق علو درجات الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی نهایی مسئلت دارم.

منبع : وبلاگ انگیزه استاد حاج صادق رنجبر


:: برچسب‌ها: شهید , بخشیان , مادر , دومین شهید ساری , شهید رودپی , اولین , فرح آباد , رودپی , بخش ,
ن : تازه آبادی
ت : شنبه 17 فروردین 1392
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.